Kočičí pomsta ze záhrobí

středa 30. březen 2011 21:05

Tygr

V červenci mi zemřela kočka. Nebylo to vůbec pěkné. Nebyla zas tak stará, ale měla rakovinu plic, což pokládám za dosti nespravedlivé, protože si nikdy nedala ani jednu cigaretu.

Říkala jsem si, že jinou už nikdy nechci. Tahle byla originál a všechny ty příhody co jsem s ní zažila, by se daly shrnout v jedné pěkně tlusté knižce. Byla zvláštní. Ano, to říká asi každý hrdý majitel zvířete. Ale tahle opravdu byla. Věděla přesně kdy a čím mě nebo mé rodiče vytočí.  To už ale odbočuji od tématu. Nechtěla jsem psát její kroniku, ale spíš se zabývat jejím posmrtným životem.

Chtěla jsem být oddána své první kočičí lásce a už si nikdy žádnou nepořídit. Ale za nějakou dobu mi začal malý, chlupatý a mňoukající tvor chybět. A tak se stalo, že se naše rodina rozhodla si pořídit další. Projevili jsme i naděje na její reinkarnaci – naše stará kočka, akorát v jiném těle.  Trochu přehnaná představa, ale pro stále tak trochu truchlící osoby uklidňující.

Tuhle neděli jsme si přivezli nového člena naší rodiny. Musím, ale říct že to byla naprostá náhoda. Na internetu jsem našla pár útulku, ale žádna kočka mě na fotkách nezaujala, až na jednu. Zavolala jsem tam a projevila zájem o poskytnutí domova. Smůla. Kočička si už užívala u nových majitelů. Asi o dva dny později, se mi ale ozvali z téhož útulku. Paní, která si moji vyvolenou vzala, ji chtěla vrátit zpátky, kvůli tomu že není kastrovaná.  No a bylo to. Teď ta malá čertice běhá po bytě, v noci řve a už dvakrát se mi vyčůrala do pokoje. A tak si říkám, jestli jí nám ta naše ze záhrobí neposlala, jako pomstu za to,  že jsme ji zas tak věrně oddaní nebyli.

Valentyna Polyakova

Valentyna Polyakova

Valentyna Polyakova

Ráda bych psala o "těžkých" studentských útrapách. A nejen o tom ...

Mladá (spíš ještě malá), sarkastická, drzá, svéhlavá, ale i přesto pořád zasněná holka,

REPUTACE AUTORA:
0,00

Seznam rubrik

Tipy autora